İÜ OMAR Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Araştırmaları ve Uygulama Merkezi’nin Açılışı Münasebetiyle Konser Düzenledi-İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

İstanbul Üniversitesi Osmanlı Dönemi Müziği Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (OMAR) Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Araştırmaları ve Uygulama Merkezi’nin açılışı şerefine verdiği konser, 23 Aralık Cumartesi günü İstanbul Tanpınar Müze Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Konsere İÜ OMAR Müdürü ve Osmanlı Dönemi Karşılaştırmalı Müzik Lisans Programı Kurucusu Gönül Paçacı şeflik yaptı.

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın eserlerinde geçen şarkıların seslendirildiği konsere İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Araştırmaları ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Handan İnci ve Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Doğan Hızlan da katıldı.

İÜ OMAR Farkındalık Yaratan Bir Birimimiz

Konsere katılan İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, İÜ Devlet Konservatuvarı tarafından verilen eğitimlere değinerek şunları dile getirdi: “İÜ Devlet Konservatuvarı çok yönlü bir konservatuvar. Klasik Müzik yanında Türk Müziği alanında da hocalarımız var. Bu sene ilk defa Türk Müziği Lisans Programı’na öğrenci alacağız. Hem müzik hem sahne sanatları ve temelde de Müzikoloji alanında da çalışmalarımız var. Bu üç alanın yanında İÜ OMAR da farkındalık yaratan bir birimimiz. OMAR hem bulunduğu bina, hem de gerçekleştirdiği diğer çalışmalar itibariyle Türk Müzik Tarihi’ne çok önemli katkılar sunmaktadır.”

Konser Doğan Hızlan’ın 80. yaş günü için düzenlenen sürpriz ile sona erdi.

Haber: Eda SAĞLAM

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Haberin detayı için tıklayınız